jawna.eu

Edek 30.01.2021

utworzono

Polecane: jej najnowszy blog

Właściwie nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Słynna rodzina Kossakowskich (twórcy nazwiska?) To Kraków, dziś jedno z najważniejszych miast w Polsce, stolica Górnego Śląska. Miasto to nie tylko centrum różnych wydarzeń kulturalnych (festiwale, konferencje, sympozja itp.)

Ale o co właściwie chodzi w Krakowie? Jednym z najbardziej znanych pomników Kossakowskiego jest Pomnik Bogini Ziemi, Lady Diany Tragopolskiej. Znajduje się w Sali Wielkiej Warszawskiej Galerii Sztuki, pod kopułą Polskiej Synagogi Bałtyckiej. Jest też Zamek Kossakowski, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (obecnie atrakcja turystyczna), a św. Agnieszka w Krakowie jest patronką Agnieszki.

Agnes Szcozy, czyli Agnes Szcozy to siedmiostopniowe marmurowe schody u stóp wąwozu Samaria, z których po pierwszych schodach schodzili rzymscy muzycy na piętro. Schody zostały ukończone w 100 r.n.e. Według legendy królowa Agnieszka zrobiła ostatni krok, skąd wraz z królem Augeusem III została zabrana do swojego monarchy podczas pierwszych kroków. Kolejne cztery kroki wykonała Agnes, syn Dariusza III, Agnona i Melchiora.

Podejście na drugie piętro ma 1,5 km długości. Agnes Szcozy to jedne z najstarszych schodów w Polsce i jedyne w Europie. Oryginalne greckie kolumny wspierały całą konstrukcję, ostatnia została ukończona w 1486 roku. Jednak renowacja miała miejsce dopiero w 2005 roku.

Schody Agnes Szcozy zostały ukończone w 2011 roku, towarzyszyło im oświadczenie Polskiej Agencji Partnerstwa Bałtycko-Zachodniego oraz uroczyste otwarcie. W ogłoszeniu czytamy: "Serdecznie witamy w Agnes Szcozy, niezwykłym miejscu z polerowanej stali nierdzewnej.

Polecane: ten facet

Polecane: Kliknij mnie

Tagi: agnes, polskiej, pierwszych ataków ransomware, pierwszych piastów, pierwszych polskich męczenników poznań, pierwszych randek,