jawna.eu

Edek 10.02.2021

historii

Polecane: Kamizelka jeździecka ochronna

W Polsce jest dużo historii, ale także wiele mitów i legend, które narosły na przestrzeni wieków. Jedną z nich jest legenda maku, o którym podobno przypadkowo stworzył polski król Czesław Wyspiański. Jednak nie jest łatwo w to uwierzyć, zwłaszcza że mak pojawił się dopiero w drugiej połowie XIX wieku.

Papyrus

Papirus został napisany przez kapłana-duchownego Papyrusa, który żył w 478 roku. Tekst powstał w oparciu o znajomość świętych tekstów Kościoła wschodniego. Papirus zawierał listę wszystkich ksiąg, które powinny znaleźć się w świętym tekście. Papirus zawierał również tekst, który powinien znaleźć się w księdze wiary. Papirus był zapieczętowany dzwonkiem, który brzmiał jak dzwonek, a czytelnik musiał czekać około miesiąca na odpowiedź na zagadki zawarte w papirusie. Odpowiedzi na ten test udzielił sam Papyrus, który z kolei przedstawił go księdzu.

Papirus był ostatnim papirusem zapieczętowanym ręką Papyrusa. Zawierała przepowiednię Archanioła Gabriela dotyczącą przyszłych wydarzeń. Tekst papirusu został napisany słowami Psalmów 139: 9-14: "Tronie twój, o moje stopy, napiszę do ciebie w moim śnie. Słońce nie spadnie z gór, a księżyc nie pokaże. twarzą do ludów ziemi. Będę pisać do ciebie w snach, ludu mój. Napiszę do ciebie w najsłodszym możliwym języku.

Papirus był jednym z najważniejszych tekstów w całej kulturze wschodniej. Uważano wówczas, że tylko ten tekst może być przekazany ustnie, a pozostałe teksty miały tylko formę podyktowaną przez monarchę. Tekst ten został odnaleziony przez biskupa Laurence'a z Crecy, któremu Archanioł Gabriel powierzył papirus.

Papirus Wielkiej Brytanii

Ten tekst został napisany w formie modlitwy do ducha księcia ciemności i został odczytany na głos przed celebracją Mszy św. Tekst ten był tłumaczeniem z łaciny na angielski, ukazał się w XV wieku na prośbę Kościoła i zawierała słowa: "I napiszę do Ciebie ponownie w snach".

Papirus Rumunii

Tekst pojawił się w XIV wieku, kiedy został skopiowany przez katolickiego drukarza o nazwisku Alexandru. Tekst jest nadal w łacińskiej Wulgacie, która jest taka sama jak w tekście oryginalnym.

W tekście oprócz słów: "A ja do Ciebie napiszę" są też słowa: "I na nic nie odpowiem".

Dopiero teraz trwa odszyfrowywanie i publikacja całości (patrz tutaj).

Tagi: papirus, tekst, został, ciebie, napiszę, który, napisany, wieku, tekście,